Kokořín hradrybnik Kačírekohniště a gril

Milča, Kokořínský Důl č.54

Rekreace

Rádi vám poradíme s výběrem tras a turistických cílů. Informujte se o nabídce půjčování sportovního vybavení.

Penzion se nachází na samotě mezi lesem a rybníkem, takže po celý den je zde absolutní klid a soukromí. Údolí v těchto místech není tak hluboké, takže je možno se po celý den opalovat, ale najít si i klidné místo na čtení ve stínu. Jelikož je penzion v podstatě v lese, houbařská sezóna tady vlastně nekončí, navíc v létě je možno v okolních lesích i těsně u penzionu sbírat borůvky. Koupání v menším rybníce u penzionu je sice možné, ale raději doporučujeme ke koupání vhodnější rybník Harasov (4 km), popř. prvorepublikové koupaliště ve Mšeně.

Turistika

Pro vyznavače aktivního odpočinku se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených cestách i po četných stezkách do celé oblasti Kokořínska. Nejznámější jsou turisty i Karlem Hynkem Máchou obdivované hrady Kokořín (asi 800 m od penzionu) a Houska. Symbolem oblasti jsou rozhodně skalní útvary zvané Pokličky (asi 2 km od penzionu). Na delších trasách lze obsáhnout mnoho dalších zajímavých lokalit Kokořínska.

Cyklistika


Zejména v posledních letech je Kokořínsko velmi populární mezi vyznavači cykloturistiky, a to protože nabízí nepřeberné množství tras nejenom pro klasické vyjížďky na kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou. To vše umocňuje krásné prostředí lesů, rybníků a skal.

Skalní lezení

Kokořínsko je oblastí pískovcového skalního lezení. Správcem skal je Lezecký klub Mšeno, který vydal i průvodce oblastí pod názvem Dubské skály. Je tu i pár boulderových oblastí.

Rybaření

Na rybník před penzionem prodáváme povolenky. Jedná se o neudržovanou a přirozeně zarybněnou tůň, která je dost mělká a zarostlá. V okolí je několik dalších rybníků soukromých i státních.

Více informací o turistických cílech najdete na www.kokorin.cz v sekci Turistické cíle.

Kokořínsko - aktivní dovolená v divoké přírodě

  • jen 40 km severozápadně od Prahy
  • 272 km2 přírody v údolích pískovcových skal
  • lesy, říčky, rybníky, mokřady a skalní útvary
  • turistika, cykloturistika, koupání, skalní lezení a romantika
  • stovky kilometrů značených turistických tras a cyklotras
  • romantický hrad Kokořín a tajuplný hrad Houska